Orteza na ramię i bark typu Dessault Pani Teresa to wyrób medyczny wielokrotnego użytku. Idealny przy wspomaganiu procesu regeneracji, leczenia oraz rehabilitacji przy np. leczeniu zmian towarzyszących reumatoidalnym zapaleniompo złamaniu obojczykapooperacyjnie itd. Dostępna w kolorze czarnym i rozmiarach XS- XXL na sklep-sigvaris.com.

Kamizelka typu Dessault została stworzona, by zmniejszyć ryzyko powikłań pourazowych, wspomagać rehabilitację i umożliwiać szybszy powrót do zdrowia. Produkt składa się z poliuretanu (50%) i poliamidu (50%). Kamizelka jest dwustronna, dlatego może być stosowana zarówno na prawe jak i lewe ramię. Kamizelka ustala ramię w przywiedzeniu i rotacji wewnętrznej w stawie ramiennym (panewkowo-ramiennym), natomiast staw łokciowy i przedramię ustala blisko tułowia (możliwość regulacji zgięcia w stawie łokciowym w zakresie 90° – 120°). Zastosowany w konstrukcji wyrobu materiał o charakterze samosczepnym daje duże możliwości regulacyjne.

Kamizelka ortopedyczna obojczykowo- barkowa typu Dessault Pani Teresa

WSKAZANIA:
• w ostrych zespołach bólowych w obręczy barkowej tj., zwichnięcie i skręcenie stawu ramiennego, niestabilność barku
• w zmianach zwyrodnieniowych obręczy barkowej: choroba zwyrodnieniowa
• pooperacyjnie tj. po endoprotezie stawu barkowego, artroskopii stawu barkowego
• w leczeniu zmian reumatologicznych tj., zapalenie stawów
• w konieczności podtrzymania i częściowego unieruchomienia kończyny górnej, jako stabilizator, np. po zdjęciu unieruchomienia gipsowego
• po złamaniu obojczyka
• przeciwbólowo w przypadku przeciążeń ścięgien i więzadeł obręczy barkowej tj., zespół ciasnoty podbarkowej, uszkodzenie stożka rotatorów

SPOSÓB UŻYTKOWNIA:
Wyrób założyć na koszulkę bawełnianą. Po raz pierwszy wyrób powinien być założony pacjentowi przez lekarza lub przez przeszkolony personel medyczny. Kamizelka jest dwustronna, dlatego może być stosowana zarówno na prawe jak i lewe ramię. Dodatkowa taśma na rzep umożliwia precyzyjne ustawienia pozycji zabezpieczonej kończyny, ściśle według zaleceń lekarza. Zgięcie łokcia 90° – maksymalna stabilizacja z uniesieniem kończyny.

Tabela rozmiarów

Rozmiar (cm)XSSMLXLXXL
Obwód klatki piersiowej50-6061-7071-8081-9091-110111-130

    Zapytanie o produkt

    Zapoznałem się z polityką prywatności i są mi znane zasady przetwarzania moich danych osobowych. Wszystkie przesłane dane w powyższym formularzu zostaną wykorzystane wyłącznie do obsługi Państwa zapytania.